• Pzt - Cmt: 9:00 - 19:00
 • (0216) 801 40 00
 • Caferağa Mah. Dr. Esat Işık Cd. No:1/6 Kadıköy
 • Caferağa Mah. Dr. Esat Işık Cd. 1/6Moda Kadıköy İstanbul
 • 0216 801 40 00Danışma Hattı
 • Çalışma SaatleriPzt - Cmt: 9:00 - 19:00

ŞEFFAF PLAK

Metal diş tellerine alternatif en yeni ortodontik tedavi yöntemi şeffaf plaklardır. Diş hekimleri hastaları için özel üretilen sıralı plaklar ile ortodonti tedavi yapabilmektedir. Şeffaf plaklar hastalar tarafından kolaylıkla takılıp çıkarılabilen ürünlerdir.. Düzenli olarak hekim kontrolünde kullanıldığında dişlerinizi tedavi planına uygun olarak ideal konumuna getirerek tedavi eder.

Artık metal diş telleri olmadan, dışarıdan fark edilmesi güç olan bu akıllı ve şeffaf plaklar ile tedavi olabilirsiniz

Şeffaf Plakların Metal Diş Tellerine Göre Üstünlükleri:

 • Tamamen şeffaf: Taktığınızı en yakınlarınız bile fark etmez.
 • Ağrısız Tedavi: Metal tellerdeki gibi ağrı yapmaz.
 • Esnek Kullanım: Özel günlerinizde kullanmayın, kolayca takıp çıkartın.
 • %100 bio malzeme: Ağız ve diş sağlığınızı bozmaz.
 • Bütçe Dostu:Hasta için uygun fiyatları sunar.
 • Gençler için kullanımı çok kolay ve rahattır.
 • Sesinize ve konuşmanıza etki etmez.
Şeffaf Plak

Şeffaf Plak Sıkça Sorulan Sorular

Ortodontik tedavi bittiğinde güzel bir diş yapısına sahip olarak tedavinizi bitirebilirsiniz fakat, dişlerden tel ve braketler çıkarıldıktan sonra dişleriniz bir süre sonra eski yerlerine dönmeye çalışacaktır. Şeffaf plaklar pekiştirme apareyleri olarak burada devreye girerek diş eti, kemik ve kasların yeni konumlarına alışıp, kemiklerin sertleşmesi için geçen sürede dişlerin yerlerinde sabit durmalarını sağlar. Bu apareyler kullanılmazsa dişler eski yerlerine geri döner ve ortodonti tedaviniz başarısız ve eksik yapılmış olur.
Ya da ortodontik tedavi sonrası dişlerde bozulma, tekrar geri dönme gibi olumsuzluklar oluşursa dişleri düzeltmek için kısa süreli şeffaf plak tedavisi kullanılabilir.

Şeffaf plaklar ile tedavi geleneksel braketleme yöntemlerine göre daha konforludur, ağız içinde herhangi bir tel veya metal parçası olmadığı için batma ve yara oluşumu olmaz, tedavi tel tedavisine göre daha ağrısızdır. Konuşmaya olumsuz bir etkisi yoktur, sunumlarda toplantılarda çıkartmaya gerek kalmaz.
Şeffaf plakların en önemli özelliği, günlük yaşamınızı olumsuz anlamda kesinlikle etkilemiyor olmasıdır. Öncelikle,şeffaf plaklar ağzınızda hemen hemen hiç görünmez ve tedavi süresince istediğiniz gibi gülmeye devam edebilirsiniz.
Plaklarınızı yemek yerken, bir şey içerken ya da diş fırçalarken kolayca çıkartabilir, dilediğiniz yemeği yiyebilirsiniz.Tedavi metalsiz yapıldığı, yumuşak plaklar kullanıldığı için diş ve diş etlerinizi rahatsız edecek bir durum yaşamazsınız.
Braketlerden farklı olarak yemek sırasında istediğiniz gibi çıkartabilirsiniz. İstediğiniz zaman dişlerinizi fırçalayabilir ve diş ipi kullanabilirsiniz. Doktordaki randevu süreniz de herhangi bir tel ayarlaması, değişimi olmayacağı için kısa sürecektir. Şeffaf plak tedavisine başlamadan önce ,tedavi sonunda dişlerinizin nasıl olacağını da görebilirsiniz. Şeffaf plak tedavisinin en önemli özelliği fazla kuvvetler vererek diş hareketlerini yavaşlatmamasıdır. Doğru kullanıldığı zaman tedavi süresi normal ortodontik tedavi süresine göre nispeten daha kısa olabilmektedir.

Her kullanımdan önce şeffaf plağınızı yumuşak kıllı diş fırçası ve az miktarda diş macunu ile fırçalayınız. Şeffaf plak temizleme işlemi her plak için birer dakika olarak ayarlanmalıdır.
Diş plağı temizleme yaparken her temizlemeden sonra iyice durulandığından emin olunuz. Şeffaf plak temizleme ürününün kullanımını gerekli durumlarda ve haftada bir tavsiye ediyoruz.
Şeffaf plak bakımı takma diş temizleyicileri ile yapmayın.
Gargara ürünleri ile yıkamayınız. Bu ürünler şeffaf plağınızın yüzeyine zarar verebilir ve plağınızın şeffaflığını kaybetmesine yol açabilir.

Şeffaf plak tedavi fiyatları da aynı şekilde ortodonti tedavi fiyatları gibi değişkenlik göstermektedir. Öncelikle hastanın ağız yapısı, tedavinin süresi, zorluğu ve kullanması gereken plak sayısı fiyatı etkileyen faktörlerin başında gelmektedir. Her hastanın ağız yapısı kendine özgü olduğundan, diş hekimine
muayene olmadan fiyat almak çok mümkün olmamaktadır. Her hastanın tedavisi birbirinden farklıdır ve en iyisini hekiminize muayene olarak öğrenebilirsiniz. Şeffaf plaklar ile tedavi olmak fiyat anlamında fark yaratabilir. Bu noktada hekiminiz iki tedavi ürünü içinde uygun olduğunu belirtirse bu noktada seçim noktasında avantajları ve fiyatları kıyaslayıp karar verebilirsiniz.

Ücretsiz Muayene

Şeffaf Plak, Ortodonti tedavisi ve diğer diş tedavilerimiz hakkında daha fazla bilgi almak ve ücretsiz muayene olmak ister misiniz? Telefonunuzu bırakın sizi arayalım.