• Pzt - Cmt: 9:00 - 19:00
  • (0216) 801 40 00
  • Caferağa Mah. Dr. Esat Işık Cd. No:1/6 Kadıköy
  • Caferağa Mah. Dr. Esat Işık Cd. 1/6Moda Kadıköy İstanbul
  • 0216 801 40 00Danışma Hattı
  • Çalışma SaatleriPzt - Cmt: 9:00 - 19:00

ESTETİK DOLGU

Estetik dolgular, çürümüş dişlerde, kırık dişlerde veya hasar görmüş dişlerde uygulanan dişin kendi yapısı sertliğinde ve görünümünde dişle bütünleşebilen ve dışarıdan ayırt edilemeyecek kadar uyumlu görünen diş renginde dolgulardır.

Metal ve civa tarzı kanserojen ve kötü görünümlü dolgulara nazaran daha estetik ve sağlıklı yapıya sahiptir.

Estetik Dolgu Uygulama Videosu

Estetik Dolgu Sıkça Sorulan Sorular

Estetik dolguların dişlere ve diş etlerine herhangi bir zararı yoktur. Bunları kendi dişiniz gibi kullanabilirsiniz. Bakımı kendi dişleriniz gibi özenle yapılmalıdır. Diş fırçalama ve diş ipi kullanımının ihmal edilmemesi gerekir. Doğru kullanıldıkları sürece uzun yıllar sizlere hizmet edebilirler. Lekelenmelerini önlemek için yapılan cilalanma sayesinde, görünümleri mükemmel, yüzeyleri pürüzsüz olur. Doğal görünmeleri, her yaştaki hastaya uygulanması ve kısa sürede tek seansta uygulanmaları büyük bir avantajdır. Dişlerde en az aşındırma yapılarak uygulandıklarından, diş dokusunun korunmasına yardımcı olurlar. Bu yüzden güvenle kullanılabilirler.

Gelişen teknoloji ile birlikte günümüzde kullanılan kompozit estetik dolgular dişlere kimyasal olarak bağlanır bu çok güçlü bir bağlantıdır, kaliteli malzeme kullanılarak kurallara uygun yapılmış estetik diş dolguları düşmez.

Estetik diş dolguları,
Diş boşluklarını doldurma,
Metal ya da amalgam dolguları değiştirme,
Kırık dişleri tedavi etme,
Diş aralarındaki boşlukları kapama (diastema),
Dişlere şekil verme,
Gülüş tasarımı ve bonding uygulamalarının hepsinde kullanılabilir.

Ücretsiz Muayene

Estetik Dolgu ve diğer diş tedavilerimiz hakkında daha fazla bilgi almak ve ücretsiz muayene olmak ister misiniz? Telefonunuzu bırakın sizi arayalım.